پارتیشن شیشه ای، نوعی پارتیشن حرفه ای

فیلم هوشمند از چند لایه مواد پیشرفته که با تکنولوژی بالایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، تشکیل شده که هریک نقشی را ایفا میکنند. شیشه های هوشمند به دلیل استفاده از فیلمهای هوشمند و حساسیت بسیار این شیشهها، دارای قیمت نسبتاً بالایی بوده و مواد اولیه تهیه شیشه بالا بوده که در قیمت شیشه های هوشمند تأثیر دارد. پارتیشن اداری از ۴ جزء فریم ( ام دی اف, آلومینیوم یا استیل) ام دی اف ، شیشه و پرده کرکره تشکیل می شود که اقسامی چون ام دی اف طرح چوب و پرده کرکره به زیباتر شدن کمک می کند معمولاً در پارتیشن اداری از پرده کرکره نقره ای استفاده می گردد که با بازتاب نور در شرایط سایه و روشن پرده باعث ایجاد کنتراست با سایر رنگ های استفاده شده در فضای داخلی می شود و بدین صورت پارتیشن نور و زیبایی موردنیاز محیط را تامین می کند در پارتیشن اداری با پرده کرکره افقی به لحاظ سایه روشن شدن می توان در دید محیط و نور روز کنترل داشت که این موضوع با وجود اهرم ولومی آن بسیار راحت بوده و جذابیت خاصی به پارتیشن اداری می دهد .

اگر تمایل به استفاده از پرده نداشتید می توانید از شیشه های ساده ، راه مات ، برفی و سندبلاست با ضخامت ۴ و ۶ میلیمتر استفاده کنید. در پارتیشن دو جداره می توان از پرده کرکره با مکانیزم سایه روشن (ولومی) استفاده نمود، به طوری که امکان عبور نور در مواقع دلخواه را فراهم نموده و به آن زیبایی میبخشد. این خرده ها به نسبت ذرات اولیه تشکیل دهنده MDF بزرگ بوده به صورتی که قابل رویت می باشند اما در ام دی اف این امر امکان پذیر نیست. تکنولوژی شیشه هوشمند بسیار حساس بوده و امکان آسیب دیدن آن در برابر ضربه، رطوبت، گرد و خاک و خراش وجود دارد. روش سوم استفاده از تکنولوژی الکتروکرومیک است که شیشه به تغییر دما حساس بوده و با افزایش دما بهطور خودکار رنگ شیشه رو به تیرگی میرود. یکی دیگر از کاربرد های شیشه هوشمند در شیشه پنجره و شیشه بالکن ساختمان ها است. نمونه دیگر استفاده از فناوری نانو در ساختمان استفاده از عملکرد فتوکرومیک است که شبیهسازی شیشه مورداستفاده برای ساختمان با عینکهای فتوکرومیک بوده و در عین انتقال نور با زدن یک دکمه سبب جذب گرمای آفتاب میشوند. با توجه به این استقبال بینظیر تکنولوژی شیشه روزبهروز سیر تکاملی خود را طی کرده و این پیشرفت با سرعت چشمگیری روزبهروز در حال ارتقا است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیشه های هوشمند و مشاهده لیست قیمت آن ها می توانید با مشاورین و کارشناسان متخصص و حرفه ای ما در تماس باشید و از راهنمایی و کمک آن ها بهره مند شوید. دلایل زیادی برای ساخت پارتیشن اداری وجود دارد. پارتیشن های شیشه ای تک جداره یک جایگزین زیبا از نظر طراحی و عملکرد برای دیوارها یا پارتیشن های مات در فضاهای اداری به حساب می آیند. فضاهای بزرگ را برای ایجاد اتاقک هایی کوچکتر که متعلق به اعضای پرسنل اداری هستند، با استفاده از شیشه از یکدیگر جدا می کند. پارتیشن شیشه ای مات به دلیل ویژگی هایی که دارد به خوبی می توانند نور را در فضا پخش کند. حتما بخوانید: پارتیشن چوبی چیست؟ شیشه هوشمند (Smart Glass) چیست؟ شیشه های هوشمند یا SMART GLASSES به انواعی از شیشه اطلاق میشوند که با استفاده از جریان برق شیشه مات یا روشنشده و در واقع میزان جذب نور در شیشه های هوشمند را میتوان بهصورت دستی تغییر داد و تنها با فشردن یک کلید، شیشه از حالت شفاف به تیره تغییر مییابد. هر مجموعه ی باید برای موفق شدن تعریف های خاصی را از رضایت مخاطب و ارباب رجوع در نظر داشته باشد تا بتواند میزان کارکرد خود را بالا ببرد و به موفقیت دست یابد.

برای انتخاب و خرید بهترین شیشه هوشمند بهتر است اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید و پس از آن اقدام به خرید شیشه هوشمند داشته باشید. شیشه های هوشمند دارای ویژگی های منحصر به فرد و خاصی است. کمکم شیشه های یو پیویسی و دوجداره باب شد و این شیشهها برای صرفهجویی در مصرف انرژی بکار گرفته میشد، اما مانع از تابش نور خورشید در تابستان نبوده و درنتیجه گرما همچنان به داخل نفوذ مینمود؛ با ورود شیشههای هوشمند تمامی این مشکلات به نحوی حل شد و با تغییر رنگ شیشه حتی میتوان از ورود نور خورشید به داخل نیز ممانعت نمود. شیشه های هوشمند فاقد محدودیت جهت استفاده بوده و تقریباً در تمامی مراکز عمومی استفاده میشوند. شیشههای هوشمند به گروهی از شیشهها اطلاق میشود که خواص نوری آن در اثر پارامترهای مختلف مثل جریان برق، گرما و نور تغییر میکند. در شیشه های هوشمند قابل کنترل (Active) تغییر حالت در اثر برقراری یک جریان خارجی ایجاد میشود.

منبع: پارتیشن شیشه ای پرچیننويسنده : پسر آریایی